Fabryka Sztuk

O nas

Jest takie miejsce na mapie kulturalnej Tczewa, w którym można zwiedzić interesujące wystawy, wysłuchać klimatycznego koncertu, wziąć udział w warsztatach artystycznych czy też zrealizować autorski pomysł z dziedziny sztuki. To Fabryka Sztuk.

Rozpoczęliśmy działalność 22 lutego 2007 roku pod nazwą „Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły” w odrestaurowanym, dzięki unijnym funduszom, zabytkowym, poprzemysłowym obiekcie.  Po pięciu latach zmieniliśmy nazwę na Fabrykę Sztuk, nawiązując tym samym do historii siedziby głównej – dawnej fabryki wyrobów metalowych.

Wyróżniamy 5 filarów naszej działalności: wystawy, edukacja, imprezy plenerowe, wspieranie organizacji pozarządowych, gromadzenie i przechowywanie muzealiów.

Staramy się, by „pofabryczny” obiekt tętnił życiem. Tworzymy placówkę innowacyjną, zawsze otwartą dla mieszkańców i turystów, z której propozycji korzysta rocznie ponad 90 tysięcy osób. Nasza oferta jest nieodpłatna, adresowana do osób w każdym wieku.

Sąsiadujemy z oddziałami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków.

Zapraszamy przez siedem dni w tygodniu do siedziby głównej przy ul. 30 Stycznia 4 i do kamienic przy ul. Podmurnej 12 i 15, wyremontowanych w ramach rewitalizacji Starego Miasta.

 

Alicja Gajewska
Dyrektor Fabryki Sztuk

 

Skip to content