Fabryka Sztuk

Podmurna 12 i 15

Od 1 stycznia 2010 r. zarządzamy kamienicą przy ul. Podmurnej 12 o łącznej powierzchni 101 m2, a od 1 września 2011 r. kamienicą przy ul. Podmurnej 15 o łącznej powierzchni 241 m2. Dziewiętnastowieczne budynki zostały wyremontowane w ramach projektu realizowanego przez Gminę Miejską Tczew „Rewitalizacja Strefy A Obszaru Zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie”. Jesteśmy partnerami projektu, a w kamienicach realizowane są zadania statutowe Fabryki Sztuk. 

W dwunastce opowiadamy o życiu marynarzy – uczniów Szkoły Morskiej w Tczewie. Ponadto prezentujemy wystawę „Historia rewitalizacji miasta Tczewa”, a w sali warsztatowej dajemy upust wyobraźni dzieci, które mogą nawet rysować po ścianie.

Od progu piętnastki można wyczuć klimat epoki napoleońskiej. To za sprawą wystawy stałej „Wielka wojna w małym mieście” o bitwie o Tczew z 1807 r., która rozegrała się pomiędzy wojskami pruskimi i napoleońskimi. W kamienicy znajduje się ponadto izba pamięci poświęcona lekkoatlecie, mistrzowi olimpijskiemu, rodowitemu tczewianinowi Kazimierzowi Zimnemu. Organizujemy także czasowe wystawy sztuki współczesnej.

Skip to content